ICT karta

Jak na převedené zaměstnance?

Karta vnitropodnikově převedeného zaměstnance (také známá jako ICT card – nebo-li Intra-Company Employee Transfer Card) je v mnoha věcech podobná zaměstnanecké kartě.

Jedná se o druh povolení k dlouhodobému pobytu v Česku.

Zaměstnanec je v tomto případě na pozici převeden v rámci firmy – přesněji řečeno je vyslán z jiné funkční součásti nadnárodní společnosti se sídlem mimo EU do funkční součásti se sídlem v ČR. Převést může být i mezi dvěma různými firmami v rámci spolupráce – tento vztah je však třeba řádně doložit.

Karta se vydává na období, během kterého bude zaměstnanec na pobočce převedený – maximálně ale 3 roky (v případě specialistů a manažerů) nebo 1 rok (v případě stážistů).

Tento zaměstnanec je oprávněný:

  • pobývat na území České republiky
  • a vykonávat práci na pozici manažera, specialisty nebo stážisty

Podmínkou k získání ICT karty je rovněž to, aby byl kandidát u zahraničního zaměstnavatele zaměstnán minimálně 6 měsíců.

Pokud si nejste jistí, zda je ICT karta pro vašeho kandidáta ta správná volba, poradíme vám další alternativy. Například pokud cizinec nesplňuje podmínku, že je manažer, stážista nebo specialista a nemůže tedy podat žádost o ICT kartu, jeho vyslání do ČR se dá řešit pomocí pracovního povolení a neduální zaměstnanecké karty.

Jak vypadá ICT karta?

Zdroj: MVČR

Co nabízíme

  • počáteční konzultace, kterou cestou se vydat
  • podání žádosti a veškerá administrativa s tím spojená, komunikace s kandidátem i mateřskou pobočkou
  • případný přestup na zaměstnaneckou kartu nebo modrou kartu

Máte zájem o službu?

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Děkujeme! Budeme vás kontaktovat.
Něco se pokazilo, zkuste to znovu.